Blog Polskiej Grupy Badawczej

szkolenia

Szkolenia i coaching dla biznesu sposobem na sukce

2017-08-07 | Ola

frazy kluczowe: biznes, edukacja, nauka, szkolenia

(...) W każdej branży bardzo istotne jest podnoszenie swoich kwalifikacji. Bez tego wszyscy stalibyśmy w miejscu i nie mieli możliwości rozwoju. Douczać można się na różne sposoby, zarówno biorąc udział w różnych kursach, szkoleniach i warsztatach, jak i poprzez czytanie książek, oglądanie istotnych dla naszego kierunku programów, kupowanie czasopism branżowych, rozmowy z ekspertami w danej, interesującej nas (...)

Szkoła dla dziecka

2013-06-30 | Paulina

frazy kluczowe: szkolenia

(...) Rozmyślasz w jakie miejsce wysłać swe dziecko do szkoły jak również jak można wybrać edukację maluszka? W naturalny sposób przychodzą na myśl dwie opcje: indywidualna nauka oraz niepubliczna szkoła podstawowa. Na indywidualną edukację nie każdy może sobie pozwolić, stąd znakomita większość wybiera naukę w szkole prywatnej lub publicznej. Dla dużej liczby rodziców to wyjątkowo trudna decyzja. Oferta niepublicznych placówek jest tutaj rozbudowana. Szkoły oferują różnorodne techniki nauczania.Należy precyzyjnie przyjrzeć się w jakiej atmosferze będą przebywać dzieciaki, żeby potem nic nas nie zdziwiło. Najlepiej jest też osobiście sprawdzić podstawówkę, do której poślemy naszego maluszka.Wybierając najlepszą do edukacji metodę należy uwzględniać preferencje potomka, jak również zalety i wady każdej z nich. Nie należy zmuszać potomka do nauki sposobem, który wyjątkowo jej nie dopasował. Należy przede wszystkim odszukać złoty środek.Sporą popularność osiągnęła metoda Montessori. Najistotniejszymi rzeczami przy tej technice są: należycie dostsowane otoczenie, przyjazny nauczyciel , jak również odpowiedni materiał do uczenia się. Pobudzanie wrodzonej aktywności ruchowej u dziecka jak również rozwój jego sprawności intelektualnej przynosi wymierne efekty w przyszłości. W skrócie opiera się ona na właściwym wspieraniu rozwoju dziecka, jego naturalnej aktywności, żeby było bardziej samodzielne oraz jednocześnie coraz bardziej niezależne od rodziców}.Przy wyborze metodologii edukacji warto się także kierować uwagami znajomych i specjalistów. Spece doradzą zawodowo w tej kwestii, a z kolei przyjaciele opowiedzą, jak praktycznie to wygląda. Takiego typu spostrzeżenia są bezcenne, bo dają nam możliwość dokonania selekcji z większą świadomością i spokojem.Znaczną ilość wiadomości w sprawie metody Montessori da się odnaleźć też na www.szkola-montessori.com.pl. (...)

Podnoszenie jakości w firmach

2010-11-19 | Paulina

frazy kluczowe: certyfikaty, iso, jakość, szkolenia

(...) Droga do zdobycia certyfikatu ISO wiedzie poprzez dwa etapy. Pierwszym z nich jest wdrażanie ISO 9001 lub normy środowiskowej ISO 14001. Jest to etap, w którym uczestniczyć mogą firmy wdrożeniowe wyspecjalizowane do wprowadzania wdrożeniowej procedury. Kolejnym etapem jest certyfikacja ISO. To niezwykle ważna procedura, która potwierdza poprawność procedur wdrożeniowych w przedsiębiorstwie. Certyfikacja ISO jest realizowana w Polsce przez kilka firm, w tym m.in. przez firmę DEKRA z Wrocławia. DEKRA to specjalistyczna jednostka certyfikacyjna nadająca certyfikat ISO.Korzyści pochodzące z wdrożenia w organizacji normy ISO 9001 lub ISO 14001:- spadek ilości reklamacji na produkowane produkty lub świadczone usługi,- poważniejsze postrzeganie przez klientów oraz wzrost renomy organizacji na rynku,- opcja wystartowania w przetargach i zamówieniach publicznych, gdzie wymagane (...)